otrdiena, 2012. gada 28. februāris

Varavīksnes bērni...

varavīksnes bērnu lapa no vienas puses
...Tā saucas mans ieguldījums kopējā koku lapu izstādē (Ser du löv för alla träd).
Atzīšos bija mazliet noņemšanās ar projektu. Vispirms adīju paraudziņu lai saskaitītu cik valdziņi ir 10x10 cm. 
Nozīmēju lapas aprises, vilku līnijas, atradu bērnu siluetus un ar KnitPro 2.0 programmu pārvērtu tos adījuma shēmā.
skice uz izdīrāta papīra maisiņa (nebija man ne tapetes ruļļa ne cita piemērota materiāla ;))
Adīju dubultajā adījumā ar Kauni dziju EQ krāsās. Dubultais adījums ir viena interesanta lieta. Un ja kas, tas ir mans izgudrojums :D :D 

Ok, nē, es zinu ka gana daudz cilvēki jau pirms manis pie tā ir nonākuši. Bet atceros, vēl skolas laikos pēc īsa paskaidrojuma par patentadījuma adīšanu, mēģināju adīt un man sanāca dubultais adījums (un nē, patentadījumu vēl tagad nemāku)! Tātad, ada ar diviem pavedieniem uzreiz. Vispirms vienu labiski un tad otru kreiliski. 

Tur kur grib veidot rakstu maina pavedienus un ada labiski ar otro pavedienu, bet kreiliski ar pirmo. Beigu beigās adījums ir lietojams no abām pusēm tikai otrādāk.
ar pirmo pavedienu labiski

...ar otro kreiliski
Protams ka laika gaitā atklāju ka mans rokraksts adot bērnus ir palicis vaļīgāks un lapa būs pārāk liela. Bet neko daudz nesaskumu, jo adu taču ar vilnu un vilna, kā zināms veļas. 

bērni tik lieli, ka neietilpst lapā
Tad nu pabeidzot adījumu sāku velt. Ne jau mašīnā, jo lapas kāts man nebija par lielu. :D Mēģināju ar rokām izlietnē. kaut kur pa ausu galam biju dzirdējusi, ka velšanas labam iznākumam vajag mainīt ūdens temperatūru: aukstu un karstu- mēģināju, ziepēju, mainīju karstu pret aukstu vairākas reizes, nekas acīmredzams nenotika. Bija laiks iet pakaļ bērnam uz bērnudārzu, atstāju adījumu dvielī lai turpinātu vēlāk. Vakarā, kad pavisam mazais bērns jau aizmidzis sēdēju un ar tādu negribīgumu domāju par to ka jāiet taču pabeigt tā velšana. Grūti bija saņemties un bija arī bišķi bail no neveiksmes. Kā nekā gan laiks, gan dzija gan darbs jau ieguldīti, izpildījuma termiņš tuvojas...
Kaut kā sapurināju sevi un tavu brīnumu, vakarpusē ieliekot izlietnē jau uzreiz jutu ka IR! Veļas un pamazām darbs paliek mazāks lai iegūtu vēlamo formu. Mazliet nosusināju dvielī un tādu pašu mitru jau uz koka lapas sadiedzu kopā (jo līdz tam abi gali bija vaļā lai varētu viņu uzmontēt). Uzliku žāvēties un šodien aiznesu atdevu. 


un varavīksnes bērnu lapa no otras puses
Ja es būtu baigā IT speciāliste, es būtu jau datorā, kādā ilustrāciju programmā ieskanējusi lapas formu, sarūtojusi to valdziņu skaitā un spēlējusies ar citiem bērnu siluetiem. Bet par cik es neesmu IT speciāliste, darīju kā mācēju. 

Man pašai prieks ka dzija no katras puses izgāja teju pilnu krāsas gammu tādā veidā nepārprotami liekot saprast ka mēs patiešām runājam par varavīksni!

Izstāde sākšoties 6 jūnijā, tad arī padalīšos ja būs kāda mājas lapa kur apskatīt visas pārējās 1999 lapas!

Pēc tam iegriezos dziju veikalā un sevi palutināju par labi padarītu darbu, bet par to nākamreiz!

9 komentāri:

Madara teica...

es gandrīz no krēsla nokritu :D
kā TĀDU var dabūt gatavu :D paklanos par ieguldīto darbu. un rezultāts ir vienreizējs un neatkārtojams. te pirmās vietas balva :D

Sandra Spu teica...

Izcili, es ar sēžu muti vaļā un no brīnumiem par tavi ideju, pacietību brīnīties vien brīnos. Pirmā vieta garantēta. Vai mēs arī varēsim balsot - atdošu tev visas balsis, kuras man ir!!!

dace teica...

Paldies jums par pirmo balvu! ;)
Man šķiet ka nebūs sacensības popularitātes ziņā, vien izsole kur savu favorītu varēs nopirkt. Sākuma cena 100 SEK (aptuveni 8 Ls).

Laine teica...

Superīga, tiešām skaista un gaumīga lapa!
Es jau pirmajā rakstā gribēju vaicāt - un ko tas cilvēks, kas iegādājas to lapu pēctam ar viņu dara?

Vai tā ir kā īpašs funkcionāls priekšmets? Es īsti neizprotu.

Taču tev bija izaicinājums un tu to paveici nevainojami!

Malacis! Cepuri trīsreiz nost!

Plūmīte teica...

aleluja! es arī sēžu, un mana mute vaļā. brīnišķīgi! :)

dace teica...

Laine, es godīgi sakot nezinu ko ar viņu var sadarīt. :D
Viņa nav ne funkcionāla, ne praktiska un patiesību sakot, lai cik dažas lapas būtu smukas, es centīšos atturēties un nepirkt, jo nezinu ko ar viņām darīt. :D :D

ramchix teica...

Woooow, tik fantastisks mākslas darbs! Apbrīnojami skaists!

Daiga teica...

es piebiedrojos jūsmotāju baram, tas ir kas vienreizējs!!! ļoti skaists darbs!

Biene teica...

Tiešām apbrīnas vērts mākslas darbs!Es redz piederu pie tiem, kas māk adīt patentu, bet ar dubultadījumu mokos, jo nemāku izveidot skaistas maliņas!Tā kā cepuri nost!Malace un palutināt sevi vajag!