pirmdiena, 2012. gada 9. janvāris

Īsais ceļojums uz Rīgu

Paldies visiem kuri atsaucās uz šo ierakstu un deva vērtīgus padomus grāmatu un disku iegādē! Rīga gan mūs sagaidīja ar īstu suņa laiku, bet būsim optimisti, varēja būt vēl sliktāk. Par cik iebraucām svētdienā tad nu nekādi nevarēju apskatīt nevienu dziju veikalu (varbūt labi vien ir, jo tad netiktu mājās ar paunām) un arī Otrajā Elpā, ko ļoti gribu apskatīt, nevarēju iegriezties -tās lietas atstāšu nākamajai reizei.

Toties mēs paspējām aizbraukt pie Guntas, Eduarda un Dāvida paēst gardum gardas pusdienas.

(Andra, uz Raw Garden NOTEIKTI aiziešu nākamajā reizē, jo zinātniski pierādīts ka Raw Food ir pati labākā iespējamā diēta cilvēkiem). Paspējām ar mazu nokavēšanos palaist Artígu, kopā ar manu mīļo radinieci Inesi jeb ģimenē sauktu Icenīti uz jauno filmiņu par Loti

Kamēr vecākais bērns uz filmu, mēs garām apadītajam Laimas Pulkstenim 

uz grāmatu veikalu. Mērķējām uz Valters un Rapa, bet pa ceļam atklājām Zvaigznes ABC Outlet, tur iegriezāmies un dabūju diezgan labu ražu. Dažas lasāmas grāmatiņas bērniem. To par cepumu vīriņu Kraukšķīti (Ziemas Pasakas) jau palasīju uz prāmja atpakaļ braucot un bērns atzina, ka Kraukšķītis viņai ļoti patīk!

Arī pāris grāmatiņas ar ko var darboties izzinot lietas. Kā arī Nezinīša piedzīvojumi, kas man bērnībā patika, un par ko arī Diāna atzinīgi izsakās! Draiskie teikumi arī ir ļoti jauki jo tur mainot tās pāršķiramās lapiņas sanāk tādi interesanti teikumi kā: Muļķīgs Harijs Poters zog koncertā ar masku uz sejas :D :D

Kamēr bērns uz Lotes filmu kino, ieraudzīju ka filma jau arī ir pieejama DVD formātā un pagādāju. Kā arī Baibas ieteikto Diegabundža, ko šovakar mazliet paklausījos un man ļoti patika, pasaku/dziesmu disku Vecīša cimdiņš un protams protams Iļģu jauno disku sev. (esmu viņu liela fane un man šķiet ka man ir teju vai visi Iļģu diski).

Valteram un Rapam tad nu gājām garām un devāmies uz visparastāko pārtikas veikalu Rimi un iepirkām Rupjmaizi (Lāču un Ķelmēnu), biezpiena sieriņus Kārums, Talsu Rituļa sieru, dažas šķirnes Laimas šokolādes un kvasu. Tās mums visas tādas ejošas preces!

Bet tas vēl nav viss, Latvijas brauciens sākās patiesību sakot ātrāk. Vispirms komentārus uzklausot es ieskatījos izdevniecības Liels un Mazs mājas lapā un nopirku tur dažas grāmatiņas, kuras man dienu pirms mana brauciena atveda jau pieminētā radiniece Icene, kura uz Stokholmu kopā ar mammu un brāli atdevās īsā kruīza braucienā. Icenīte arī man ir liels atbalsts un ņem pretī manus pasūtītos bērnu žurnāliņus Spicīte un Ezis, kā arī Rokdarbu vācelīti un tad kad kāds draugs, rads vai paziņa dodas uz šo pusi, tad samenedžē to atsūtīšanu! Paldies!

Filmiņu par Lupatiņiem jau noskatījāmies un varu citiem pamazu bērnu vecākiem tikai ļoti silti ieteikt. Par cik tā ir arī ierunāta angliski, varu ieteikt kā dāvanu, suvenīru angliski runājošām ģimenēm! Grāmatiņu par Tobiasu pirku jo Artíga kopā ar savu tēti drīz dosies uz Vīni ciemos pie sava vectētiņa. Domāju tā palīdzēs bērnam veidot priekšstatu par Mocartu, Hundervaseru u.c., bet tajā vakarā, kad lasīju, Artíga bija kaut kādā sevišķi koncentrēties nespējīgā garastāvoklī un neko no tām pirmajām lapaspusēm neklausījās. Redzēs vai būs interesantāk citu reizi...

Un arī tas vēl nav viss, tās pašas dienas rītā, kad mēs devāmies uz Rīgu, Stokholmā iebrauca mana sena draudzene Kristiāna un kā parasti atveda dāvanas par kurām mums visiem milzīgs prieks. Grāmatiņas bērniem, šokolādi (ceru ka mums visiem), (mmm, kāda tā ir ņammīga, nekad vēl nebiju ēdusi), rupjo lāču maizi un Talsu rituli, sieru, kā arī mājas olas. Parasti teicu, ka mēs olas ēdam tikai reizi gadā, uz Lieldienām, kad Latviešu skoliņā ir Lieldienu pasākums ar olu krāsošanu. Bet nu patiesībā ēdam arī tad kad Kristiāna mums atved savas lauku olas! Tātad apmēram 2x gadā!

Negaidīti, bet fakts, prāmī ļoti labi izgulējāmies. Ar šo īso braucienu esam ļoti apmierināti un kādu laiku varēsim našķoties ar Latvijas labumiem, bet vēl ilgāku laiku baudīt kultūru grāmatu un disku veidā. Feini!

6 komentāri:

Unknown teica...

kāda ir precīza adresīte Zvaigznes ABC outletam?

dace teica...

http://www.zvaigzne.lv/lv/apgads-zvaigzne-abc/gramatn/outlet/

Biene teica...

Izskatās, ka īss, bet ļoti jauks brauciens Jums bijis!Lai ilgas un garšīgas atmiņas!

Madara teica...

feina bibliotēka. pasmelšos idejas saviem mazajiem, kad grāmatas vajadzēs iegādāt ;)
un pūres končas ir labās :D

Ieva Zavjalova teica...

Kolosāla atpūta jumsir bijusi! Un ir iegādātas brīnumjaukas grāmatiņas! Es arī parasti braucot uz LV cenšos iegādāt kādu interesantu grāmatu bērniem,un protams,kā piedienas apciemoju savus mīļos dziju veikalus!

Inga teica...

Feinas grāmatas Tevim! Kādam laiciņam pietiks;)) Iļģi arī Mūsmājās skan - mazā meita dejo līdz:))
Ja kādreiz dosies kādā braucienā uz Kurzemes pusi cauri Pūrei, tad viņiem tur gandrīz ceļa malā ir veikaliņš. Visus Pūres kārumus tur var izdevīgāk nopirkt - gan končas, gan sulas, gan svaigus augļus:)))