ceturtdiena, 2014. gada 30. oktobris

HVskola 1. Nedēļa.

Solīju jums aprakstīt savas skolas gaitas.
Tātad 25. augustā mazliet nervoza un gaidu pilna devos uz tradīcijām bagāto skolu lai piedalītos "uzsaukšanā" - visi skolas audzēkņi tiek sapulcināti, nosaukti vārdā, tiek pastāstīts kas un kā. Manā, adīšanas grupā esam 8 audzēkņi. Iepazīstamies. Skolotāja izstāsta par praktiskām lietām, iedod stundu plānu tuvākajām 6 nedēļām. Nākamajai dienai bija uzdevums paņemt līdzi tādus materiālus, ar kādiem nekad vēl nebijām adījuši. Es paņēmu zobu diegu, avīzi, dāvanu iesaiņojamo lentu, papīra viesību lentu un plastmasas maisus. Citi bija paņēmuši arī garus saldumus, vati, zāli, elektrības vadu u.c. Visu dienu adot ar tik jocīgām lietām šķita, ka uzdevuma vienīgais mērķis ir būt priecīgiem un pateicīgiem nākamajā dienā adīt ar īstu dziju!

Trešdien savukārt bija īsts adīšanas uzdevums- ar trīs dažādām dzijām adīt četru adījumu veidu paraudziņus (pīņu raksti, mežģīņu raksti, labiski/kreiliskie raksti un nocelto valdziņu raksti) (uzdevumam 2 dienas laiks, šī diena un nākamā pirmdiena).Dienas otrajā pusē devāmies uz Almgrens zīda austuvi, tekstīliju ieinteresētie lasītāji, jums noteikti ir jādodas uz to muzeju, kad esat Stokholmā! Acīmredzot mana skola un Zīda austuve sadarbojas un mēs devāmies turp galvenokārt lai skatītos skolas audzēkņu (to kuri tur mācījušies 3 gadus) eksāmena darbus (bildes gan man no tiem nav).

Zīda diegu spolītes

Tabaku smēķēt un lietot uguni stingri noliegts

Tam arī nepieciešami jūtīgi pirkstu gali, kurus nedrīkst bojāt rupjus mājas darbus darot.

Ceturtdien turpinājām staigāt pa izstādēm un muzejiem:
1) Sven-Harrys Mākslas muzejs un izstāde Mode (bildēju adīto modi)
2) Liljevalchs izstāžu zāle un toreiz tajā esošā izstāde Attention: Craft

Piektdien savukārt devāmies uz Ziemeļu muzeju (Nordiska museet)
Tur mūs  Anna-Karin izrādīja tekstīliju kambari. Ziniet, es esmu diezgan daudz reizes bijusi Ziemeļu muzejā, bet vienmēr atrodu pat kādu jaunu telpu, kur nekad neesmu zinājusi iepriekš.  
Nē, bet... vai tev nav fecebook?Tamborēta `lacīte´ vīrietim
Otrajā dienas pusē mums bija iepazīšanās ar HV ateljē darbiniekiem, kuri ir augstākās raudzes tekstīliju meistari Zviedrijā un pieņem pasūtījumus gan no ANO gan no karaļnama. Diemžēl pati tur nevarēju piedalīties, bet kursabiedri bija sajūsmā par mākslinieku prasmēm. 

Turpinājums sekos...

Nav komentāru: